تبلیغات
بسم الله الرحمن الرحیم ♥ امر به معروف ،،، نهی از منکر ♥ - حجاب به زبان ساده
.................. به وبلاگ امر به معروف و نهی از منكر خوش آمدید///شادی ارواح معظم شهدا (خصوصا شهدای امر به معروف) صلوات................حجاب سنگری است محکم که زن را از نگاه مردان شیطان صفت مصون ومحفوظ نگه می دارد.
 
حجاب به زبان ساده
نویسنده : | تاریخ : 09:04 ب.ظ

شبکه "من و تو" ارگان رسمی دولت انگلیس، از جمله شبکه های رسانه ای دشمن است که با هدف اجرایی کردن نظریه " میشل هولباگ" و "پروتکل صهیونیستی" با هزینه دولت انگلیس راه اندازی شد.

این شبکه، همزمان با سالگرد "کشف حجاب رضاخان در ایران" با پخش مستندی به نام" حجاب به زبان ساده" تلاش کرد با طرح شبهاتی بی اساس پیرامون "حجاب" زنان ایرانی را با عقب گردی بیش از 50 سال به کشف "حجاب" سوق دهد.

 در این مستند بدون توجه به آیاتی که صراحت روشنی بر ضروت پوشش حجاب دارد ادعا می شود: «دین اسلام به طور کلی حجاب را به عنوان یک "رعایت شخصی"[!] به زنان مسلمان توصیه کرده است. البته این توصیه برگرفته از قرآن نیست چون در قرآن اشاره ای صریح به رعایت حجاب کمتر یافت می شود و بیشتر توصیه هایی به مردان برای مراقبت از نگاه کردن به خانم ها وجود دارد. بیشتر مراجع و فقها تنها با استناد به برخی احادیث منتسب به پیامبر اسلام معتقدند که رعایت حجاب واجب است

حجاب به زبان ساده

 در ادامه مجری "من و تو" با طرح این سوال که «الان آنچه که برای خیلی ها مسئله شده این است که "اگر یک زن مسلمان حجاب را رعایت نکند آیا از نظر اسلام کسی حق مجازات او را دارد"؟»، در قالب یک عالم و مجتهد دینی ظاهر شده و بدون ارائه سند و مدرکی صرفا مدعی می شود: «پاسخ به این سوال منفی است، از نظر اسلام مسلمانی که داشتن حجاب را رعایت نکند فقط در دنیای آخرت مجازات می شوند و در این دنیا فقط از جنبه معنوی از برخی نعمت های خداوند محروم خواهد شد[!] و هیچ مجازاتی برای او در دنیا در نظر گرفته نمی شود[!].»

"من و تو" در مغلطه ای آشکار افزود:"مثل مسلمانی که نماز نمی خواند با این تفاوت که نماز از فروع دین است و حجاب از فروع دین هم نیست"[!]
مجری "من و تو" همچنین مدعی شد: «کمتر مراجع معتبری یافت می شوند که اجبار به حجاب از سوی حکومت را تأیید کنند» البته وی هیچگونه توضیحی درباره مراجع معتبر شبکه "من و تو" نداد.

 در خصوص ادعاهای مطرح شده در این مستند چند نکته قابل تأمل است.

نکته اول: اینکه گفته شود "ادله قرآنی" برای وجوب "حجاب" نداریم این ظن و گمان‌ها در اذهان برخی از متأخرین، روشنفکرها و اشخاصی به وجود می‌آید که می‌خواهند دین را به شکلی مثله کنند. آن‌ها در واقع می‌خواهند حقایق دینی را آرام‌ آرام از جامعه و مردم بگیرند و به همین دلیل این تحلیل‌ها و مطالب خیالی را بیان می‌کنند.


در دو سوره‌ مبارکه «احزاب» و «نور» آیاتی راجع به مسئله‌ حجاب وجود دارد. درآیه 59 سوره‌ مبارکه‌ احزاب آمده است: «یَأَیهَا النَّبىُّ قُل لاَزْوَجِک وَ بَنَاتِک وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیهِنَّ مِن جَلَبِیبِهِنَّ؛ اى پیامبر، به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو جلباب‌های خود را بر خویش فروافکنند، این کار براى این است که معلوم شود که این‌ها اهل عفاف و پاکدامنی‌اند و مورد آزار قرار نگیرند

منظور از «نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ» در این آیه به دلیل اطلاق (یعی بدون قید وشرط بودن) تمام زن‌های انسان‌های مؤمن تا روز قیامت است؛ و هر زنی که ایمان به خدا دارد باید خودش را با جلباب بپوشاند. جلابیب جمع جلباب است و اگر انسان منصفی و محققی به لغت‌نامه‌ها، اشعار و کتب تاریخی مراجعه کند، چند نکته را به خوبی می‌تواند بفهمد.
برخی گفته اند جلباب همان مقنعه است اما جلباب با مقنعه یا خِمار فرق دارد. خِمار یک مقدار از مقنعه و جلباب از هر دوی آن‌ها بلندتر است. اگر از تمام روایات استفاده کنیم، در می‌یابیم جلباب از سر تا روی پا را می‌پوشاند.

در بعضی از کتاب‌های اصیل و مرجع در علم لغت، مثل صحاح اللغة جوهری، جلباب به معنای ملحفه آمده است. ملحفه به چیزی میگویند که انسان به وسیله‌ آن در موقع خواب از سر تا پایش را می‌پوشاند. می‌توانیم بگوییم که اکثر عالمان علم لغت جلباب را در مقابل خِمار و مقنعه قرار داده‌اند و گفته‌اند بزرگ‌تر از این دو است. بعضی تصریح کرده‌اند جلباب آن است که تمام بدن را بپوشاند.

در موضوع رفتن حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) به مسجد و خواندن آن خطبه‌ تاریخی آمده است که «لاثت خمارها واشتملت بجلبابها» حضرت اول خمارش را محکم به سرش پیچید و بعد جلبابش را انداخت. از این روایت معلوم می‌شود که جلباب غیر از خمار است.

نکته دوم: در این مستند ادعا می شود که "حجاب یک امر خصوصی" است و دین اسلام به طور کلی حجاب را به عنوان یک "رعایت شخصی" به زنان مسلمان توصیه کرده است" که در پاسخ باید گفت: که حجاب نه تنها یک امر "شخصی وخصوصی" نیست  بلکه از نگاه دین حجاب اساساً به دلیل حفاظت از حریم افراد یک امر کاملا "اجتماعی" است

بنابر این اگر حجاب یک امر فردی بود، زن باید در زمان تنهایی یا مثلاً در مقابل همسرش و افراد محرم هم با حجاب می‌بود. در حالی که این طور نیست. اما زمانی که او در جامعه حضور پیدا می‌کند و پای غیر یا به تعبیر دینی‌اش نامحرم به میان می‌آید، باید حجاب داشته باشد. این یعنی اینکه حجاب یک امر اجتماعی است. پس نمی‌توانیم بگوییم که حجاب یک حکم فردی است. نماز و حجاب را نمی شود با هم قیاس کرد چرا که اثر بدحجابی مثل بی‌نمازی نیست که عمدتاً به فرد برگردد بلکه به کل جامعه بر می‌گردد، از این رو اسلام جلوی گسترش آن را قویاً می‌گیرد.

نکته سوم: گفته شده است "حکومت اجازه ندارد زنان را اجبار به حجاب نماید" در این باره باید گفت: احکام اسلام برای اجرا آمده‌اند، نه برای اینکه فقط به عنوان یک قانونی ذکر شوند. خداوند در آیه 41 سوره‌ حج می‌فرماید: «الذین إن مکناهم فی الأرض أقاموا الصلاه وآتوا الزکاه وأمروا بالمعروف ونهوا عن المنکر ولله عاقبة الأمور»: یاران خدا کسانى هستند که هر گاه در زمین به آن‌ها قدرت بخشیدیم، نماز را بر پا مى‏دارند و زکات را ادا مى‏کنند و امر به معروف و نهى از منکر مى‏نمایند و پایان همه کارها از آن خداست.

پس این اشتباه بزرگی است که برخی می‌گویند این مسائل ربطی به حکومت ندارد. کسانی که چنین ادعایی دارند به این آیه‌ شریفه‌ سوره‌ حج چطور پاسخ می‌دهند؟ این آیه می‌فرماید، مومنانی که متصدی حکومت اسلامی شدند باید در یک سطح گسترده امر به معروف و نهی از منکر کنند و وظیفه‌ی آن‌ها در این موضوع با وظیفه‌ اشخاص و افراد عادی تفاوت دارد و بسیار از آن مهم‌تر است.

شبکه انگلیسی من و تو


اما گذشته از مطالب مطرح شده و پاسخ های آن، به نظر می رسد تولیدکنندگان، شبکه داران، اصحاب رسانه های غربی و صاحبان قدرت و به اصطلاح مدعی دفاع از حقوق بشر و زنان که دست به تهیه چنین مستنداتی می زنند باید به این سوال پاسخ دهند که اگر واقعا در این ادعای خود صادقند چرا تاکنون مستندی درباره اجبار برای "منع حجاب" در جوامع غربی تولید و پخش نکرده اند؟!

 شبکه من و تو به زبان ساده
نکته آخر: اگر بخواهیم به "زبان ساده" جمع بندی ای نسبت به مستند "حجاب به زبان ساده" ارائه دهیم باید بگوییم این مستند چکیده فعالیت هدفمند شبکه "من و تو" نسبت به خانواده است که محور حجاب در کنار ترویج اباحه گری و شرب خمر، بیشترین حجم را چه از نظر تولیدات سمعی و چه بصری به خود اختصاص داده است.
همانطور که اشاره شد دشمن بر اساس نظریه " میشل هولباگ" و "پروتکل صهیونیستی" به صورت آگاهانه و مدیریت ‌شده در صدد متزلزل کردن جایگاه زن ایرانی به عنوان محور ستون خانواده است چرا که دین اسلام با معاف کردن زن از فعالیت های اقتصادی وظیفه خطیر تربیت نسل ها را به زنها محول کرده تا جامعه ای شکوفا از دامن آنها رشد پیدا نماید
جمعه 4 اسفند 1396 06:06 ب.ظ
انتشار عالی، بسیار آموزنده است. من فکر می کنم که چرا متخصصین دیگر این بخش این را متوجه نمی شوند.

شما باید نوشتن خود را ادامه دهید. من مطمئن هستم، شما یک خواننده بزرگ دارید
پایه در حال حاضر!
پنجشنبه 15 فروردین 1392 03:31 ق.ظ
انان میخواهند با این کارهایشان مارا به انحراف بکشانند و زنان مارا که میشوند مادران آینده به تباهی بکشانند و بنیان خانواده را سست کنند ......جعمش کن این تحلیلاتو بابا آبرو هر چی تحلیلگره بردی . ما 30 سال بدون حجاب زندگی کردیم ولی عزت و ابرو و حیامون بیشتر بود در ضمن بنیان خانواده خیلی وقته سست شده از همون وقتی که جوونا بیکارو معتاد شدن
دوشنبه 14 اسفند 1391 02:10 ب.ظ
عاشق تر از همیشه
http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=15&lid=7942
یکشنبه 13 اسفند 1391 09:22 ب.ظ
سلام بر مدیر مهربان

چقدر جالب بود این مطلبت خیلی کیف کردم واقعا قشنگو مطلوب بود بهتر تز وبلاگ های دیگه بود

منم یه وبلاگ دارم درباره اس ام اس و جک و لطیفه و اینجور چیزاست حتما بیا یه نگاه بنداز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
کدنویسی و گرافیک : شهدای کازرون
Web Template By : 1100Shahid.ir