بسم الله الرحمن الرحیم ♥ امر به معروف ،،، نهی از منکر ♥ - مطالب مرداد 1394
.................. به وبلاگ امر به معروف و نهی از منكر خوش آمدید///شادی ارواح معظم شهدا (خصوصا شهدای امر به معروف) صلوات................حجاب سنگری است محکم که زن را از نگاه مردان شیطان صفت مصون ومحفوظ نگه می دارد.
 
آمادگی برای ظهور
نویسنده : | تاریخ : 12:03 ق.ظ

جان میدهم برایت ، شهید
نویسنده : | تاریخ : 11:54 ب.ظعزاداری کردن برای شهیدی که همه چیز را در راه اسلام داده یک مسئله سیاسی است؛ یک مسئله‌ای است که در پیشبرد انقلاب اثر بسزا دارد.


صحیفه امام خمینی » جلد ۱۳ » صفحه ۳۱۷

http://farsi.rouhollah.ir/library/sahifeh?volume=13&page=317


شهدا ، دستمونو بگیرین
نویسنده : | تاریخ : 11:50 ب.ظ

سخنان امام خمینی (ره) در مورد شهید و شهادت


* شهادت فخر اولیا بوده است و فخر ما.


* هراس ، آن دارد که شهادت مکتب او نیست.


* شهادت رمز پیروزی است.


* ملتی که شهادت را آرزو دارد پیروز است.


* شما چه در دنیا پیروز بشوید یا به شهادت برسید  ، پیروزمندید.


* شهادت در راه اسلام برای همه ما افتخار است.


* شهادت برای ما فیض عظیمی است.


* این حس شهادت خواهی [و] فداکاری بود که یک ملتی ،که هیچ نداشت، بر طاغوت غلبه پیدا کرد.


* یک ملتی که زن و مردش برای جان فشانی حاضرند ،و طلب شهادت می کنند، هیچ قدرتی با آن نمی تواند مقابله کند .


* خون شهیدان ما امتداد خون پاک شهیدان کربلاست.


* ملتی که شهادت برای او سعادت است پیروز است.


* یک همچو ملتی که آرزوی شهادت می کند، این ملت دیگر خوف ندارد.                 

* ملت ما خون داده است تا جمهوری اسلامی وجود پیدا کند.


* ملت ما عاشق شهادت بود، با عشق به شهادت پیش رفت این نهضت.


* ما از خدا هستیم همه ،همهٔ عالم از خداست، جلوهٔ خداست؛ و همه عالم به سوی او بر خواهد گشت.پس چه  بهتر که برگشتش اختیاری باشد و انتخابی، و انسان انتخاب کند شهادت را در راه خدا ،و انسان اختیار کند  موت را برای خدا، و شهادت را برای اسلام .


* در بستر مردن، مردن است و چیزی نیست، لکن در راه خدا رفتن شهادت است و سرفرازی و تحصیل شرافت برای انسان و برای انسان ها.


* مرگ سرخ به مراتب بهتر از زندگی سیاه است .


* چه غافلند دنیا پرستان و بی خبران، که ارزش شهادت را در صحیفه های طبیعت جستجو می کنند، و وصف آن را در سروده ها و حماسه [ها] و شعرها می جویند، و درکشف آن از هنر تخیل وکتاب تعقل مدد می خواهند ، و حاشا! که حل این معما جز به عشق میسّر نگردد.


* آنها که شهید شدند ،به خدمت خودشان و سعادت خودشان و به اجر خودشان رسیدند.


* شهدای انقلاب بزرگ، چون شهدای صدر اسلام در پیشگاه مقدس ربوبی ارزشمند، و مورد عنایت حق تعالی و اولیای اسلام ارزشمند خواهند بود.


* شما پیروزید، برای اینکه شهادت را در آغوش می گیرید .و آنهایی که از شهادت و از مردن می ترسند ، آنها شکست خورده اند.


* مگر شهادت ارثی نیست که از موالیان ما، که حیات راعقیده و جهاد می دانستند و در راه مکتب پر افتخار اسلام ، با خون خود و جوانان عزیز خود از آن پاسداری می کردند ، به ملت شهید پرورما رسیده.


* به ملت عزیز و توده های میلیونی ایران عرض می کنم که هیچ انقلابی بدون شهادت خواهی و فداکاری و  سختی و گرانی و فشارهای مادی موقت تحقق نیافته .


* شهادت در راه خداوند چیزی نیست که بتوان آن را با سنجش های بشری و انگیزه های مادی ارزیابی کرد.


* رهبر ما آن طفل دوازده ساله ای است که با قلب کوچک خود ،که ارزشش از صدها زبا ن و قلم ما بزرگتر است ، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود ، و خود نیز شربت شهادت نوشید.


* سعادت را آنها بردند که آن چیزی را که خدا به آنها داده بود تقدیم کردند، و ما عقب مانده آنها هستیم.


* برماست که با اعتراف به عجز خویش ، از رزمندگان عزیزی که با شهادت طلبی ها و رشادتهایشان از میهن اسلامی خود دفاع نموده ، و با خون پاک خود چراغهایی فرا راه آزادی تمام ملتهای دربند برافروختند ، قدردانی نماییم.


* گوارا باد بر این شهیدان، لذت انس و همجواری شان با انبیای عظام واولیای کرام وشهدای صدر اسلام، و گواراتر بر آنان باد نعمت رضایت حق ، که «رضوانٌ من الله اکبرُ ».


* هان ای شهیدان! در جوار حق تعالی آسوده خاطر باشید ، که ملت شما پیروزی شما را از دست نخواهد داد.


* شما گواهان صادق و یادگاران عزمها و اراده های استوار و آهنین ، نمونه ترین بندگان مخلص حقید، که  مراتب انقیاد و تعبد خویش را به پیشگاه اقدس حق تعالی، با نثار خون و جان به اثبات رسانیدند.


* کشوری که همه بیدار وهمه مستعد برای شهادت هستند ،اینها را از چه می ترسانند؟


* هنر آن است که بی هیاهوهای سیاسی و خودنمایی های شیطانی ، برای خدا به جهاد برخیزد؛ و خود را فدای هدف کند نه هوا؛ و این هنر مردان خداست.


* به شما برادران مؤمن عرض می کنم: اگر ما با دست جنایتکار آمریکا و شوروی از صفحه روزگار محو شویم، و با خون سرخ، شرافتمندانه با خدای خویش ملاقات کنیم، بهتر ازآن است که در زیر پرچم ارتش سرخ شرق، و سیاه غرب، زندگی اشرافی مرفه داشته باشیم.


* هیچ هراسی به دلتان راه ندهید، که شما پیروزید _انشاءالله. چه کشته بشویم و بکشیم حق با ماست.ما اگر کشته هم بشویم در راه حق کشته شدیم و پیروزی است، و اگر بکشیم هم در راه حق  است و پیروزی است.


* طبع یک انقلاب فداکاری است.لازمه یک انقلاب شهادت و مهیا بودن برای شهادت است.


* مجاهد فی سبیل الله بزرگتر از آن است که گوهر زیبای عمل خود را به عیار زَخارف دنیا محک بزند.


* دنیا با همه زرق و برق ها و اعتباراتش ، به مراتب کوچکتر از آن است که بخواهد پاداش و ترفیع مجاهدان فی سبیل الله گردد .

* ما خاکیان محجوب، یا افلاکیان، چه دانیم که این ارتزاق عند رب الشهداء چی است؟


* ما اگر کشته شویم _انشاءالله_ بهشت می رویم، اگر بکشیم هم به بهشت می رویم.


* کشته بشوید بهشتی هستید ، بکشید هم بهشتی هستید.


*ما بکشیم سعادتمندیم ، کشته بشویم هم سعادتمندیم.


* وقت آن است که ما که وارثان این خون ها هستیم ، و بازماندگان جوانان و شهدای به خون خفته هستیم ، از پای ننشینیم تافداکاری آنها را به ثمر برسانیم شهادت یک هدیه ایست از جانب خدای تبارک و تعالی برای آن کسانی که لایق هستند.


* گریه کردن بر شهید زنده نگه داشتن نهضت است .


* عزاداری کردن برای شهیدی که همه چیز را در راه اسلام داد، یک مسأله سیاسی است، یک مسأله ایست که  در پیشبرد انقلاب اثر بسزا دارد؛ ما از این اجتماعات استفاده می کنیم.


* قبور شهدا و اجساد و ابدان معلولان، زبان گویایی است که به عظمت روح جاوید آنان شهادت می دهد.


* خون های جوانان ما بر مسلسلها غلبه کرد.


* چطور انسان متأثر نباشد از اشخاصی که قدرتمندی خودشان را در خون شهیدان ما می بینند؟


* خدمت در بنیاد شهید در رأس خدمتهاست.


* من شهادت در راه حق و اهداف الهی را افتخار جاودانی می دانم. 

منبع: صحیفه امام خمینی

http://farsi.rouhollah.ir

روش هاى موثر براى داشتن جامعه ى حجاب مند
نویسنده : | تاریخ : 07:08 ق.ظ

در این مطلب بصورت کاملا خودمانى و دوستانه روش هایى براى رفع مشکلات حجاب را معرفى و بررسى کنیم.


کم حجاب نه بدحجاب

قبول کنیم افرادى که داراى حجاب مناسب نیستند را بدحجاب خطاب کردن پسندیده نیست. چرا که کلمه ى بد بار منفى دارد و به فرد حس بدى را القا مى کند که باعث مى شود که به شدت واکنش بدهد. و صد البته که هیچ کس به ماست خود ترش نمى گوید.

احتمالا فرد قبول کند که حجابش کم و ناقص است و ترغیب شود که به میل خودش آن را کامل کند ولى هیچ گاه به سادگى قبول نخواهد کرد که پوشش بد بوده است.


شهداى عزیز مردم

مى دانیم که بسیارى از مردم حتى کسانى که مشکلات فرهنگى دارند در ته دل از صمیم قلب شهیدان را دوست دارند. و بیشتر کم حجابى شان به خاطر هیجانات و سبک و ثیاق وارداتى غرب است و به جرئت مى توان گفت کسى وجود ندارد که به خاطر لج بازى با شهدا به کم حجابى روى آورده باشند.

نصب یک بنر که در آن شهیدى با تبسم یک توصیه ى محبت آمیز به مردم عزیزش دارد روش خوبى براى تشویق به حجاب است.

اما اینکه بگوییم با نداشتن حجاب خون شهدا را پایمال مى کنید جمله ى سنگینى است و به کام هیچ کس خوش نمى آید هر چند واقعیت هم همینطور است که نداشتن پوشش مناسب بى توجهى به وصیت شهداست اما این طورى گفتن نه تنها فردى به اصلاح حجابش واقف نمى شود بلکه احساسش نسبت به شهدا ممکن است بدبینانه شود.


نامحسوس عمل کنیم

تا بحال طرح هاى زیادى از طرف اشخاص حقیقى و حقوقى اجرا شده و اتفاقا روى عده ى زیادى هم تاثیر گذاشتند ولى خب بازده صد در صد هم نبوده است.

تا به اینجا براى اینکه طرحى در جامعه عملى شود و کلید بخورد ابتدا طرح را نام گذارى مى کردند و سپس قبل از شروع طرح در رسانه هاى داخلى خبر شروع چنین طرحى از تاریخ معین با اطلاعات و توضیحات تمام و کمال در اختیار گذاشته مى شد.

خب مردم از این طرح ها استقبال مى کنند ولى رسانه ها و افراد خارجى و آن طرفى هم غافل نمى مانند و از طریق سیاه نمایى و جو سازى منفى سعى مى کنند در شبکه هاى اجتماعى و کانال هاى فضایى قبل از روع طرح آن را نافرجام کنند.  خلاصه به نظر بد نیست که ما هم هیچ اطلاعى در مورد طرح اجرایى ندهیم تا از آسیب ها و حمله ها در امان باشد.

بعنوان مثال کانال ها و شبکهاى فضایى هنگامى که تازه مهمان ناخوانده خانه هاى ایرانى شدند قصدشان را بر ملا کردند و گفتند که فرضا مى خواهیم طرح رواج مصرف نوشیدنى و مواد غذایى حرام در ایران را اجرایى کنیم؟

پس شاید بهتر باشد ما هم اطلاع ندهیم که به فرض قصد داریم طرح رواج حجاب را عملى کنیم.


کم حجاب ها الزاما مشکل سیاسى ندارند

با اینکه رسانه ها و عده ى انگشت شمار خارجى سعى دارند طورى جلوه دهند که کم پوششى نوعى اعتراض است و حتى گاهى آن را شورش مى خوانند و از این سبک پوششى تازه رواج شده مى خواهند بهره ورى سیاسى ببرند اما واقعیت چنىن نیست و افراد کم حجاب همانند بقیه مردم این را در مشارکت هاى خود در انتخابات و... نشان داده اند و مى دهند.


چکه آب مدوام بیشتر از سیل ناگهانى و موقتى تأثیر مى گذارد

بیایید یکبار دیگر هم عملکرد کانالها و رسانه هاى فضایى اىن مهمان هاى خودخوانده که از مهمان نوازى صاحب خانه حسابى سواستفاده مى کنند بررسى کنیم.

عده اى از این شبکه ها در اوایل هنوز ب بسم ا... را نگفته شروع به پخش برنامه هایى با هدف رواج بى حجابى و سنت شکنى و فرهنگ شکنى و تخریب اسلام را شروع کردند و با شکست سنگینى مواجه شدند. اما عده ى دیگر این کانال هاى فضایى که در مدارى دور زمین در حال گردش هستند دانستند که کم کم باید روى مخاطبین اثر گذاشت و یک شبه کار به جایى نمى رسد. به عنوان مثال حجاب کم کم به تحلیل افتاد طورى که مى توان یک چرخه تکامل براى آن فرض کرد: چادر به  مغنه تبدیل شد و مغنه به روسرى و روسرى به شال.

حال ما هم اگر بخواهیم مهندسى معکوس کنیم باید بدانیم یک شبه راه صد ساله را رفتن و فردى که حجاب کاملى ندارد با حجاب کنیم بسیار سخت خواهد بود ولى اگر ما هم کم کم عمل کنیم و مثلا شال را به روسرى و روسرى را به مغنه و... تبدیل کنیم موفقیت ازآن ما خواهد بود.


راه شهدا هم چنان از ۱۴۰۰ سال پیش باقیست...


منبع : http://www.mahud.ir/post/14کدنویسی و گرافیک : شهدای کازرون
Web Template By : 1100Shahid.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات